ZAVÍRÁME Smajlík v Rozkvětu

ZAVÍRÁME SMAJLÍKA V ROZKVĚTU

Vážení zákazníci, velmi nás to mrzí a doslova s bolestí v srdci, Vám musíme oznámit, že dne 26. května 2021 s definitivní platností uzavřeme po 3 letech provozovnu Speciálního pekařství s cukrárnou Smajlík v OC Rozkvět v Brně centru. Absence personálu ze zdravotních důvodů rozhodnutí bohužel mimo jiné níže popsané uspíšila. V provozu nadále zůstává provozovna v nedalekých brněnských Židenicích (do 10 min. šalinou).

Proč provozovnu definitivně zavíráme?
Jste pro nás velmi důležití, takže k Vám budeme absolutně upřímní. Toto dlouho odsouvané rozhodnutí o uzavření jedné z našich poboček se zakládá na mnoha aspektech, které nám nenahrávaly do karet.

Nedohodli jsme se s majitelem OC Rozkvět
V první řadě jde o neshodu s provozovatelem obchodního centra - pražskou společností RSBC. Přes nelehkou ekonomickou situaci současné doby trvá majitel na zvýšení nájmu a navíc na zavedení marketingového poplatku, za kampaně centra, které však také s ohledem na pandemii neprobíhají. Po ukončení nájemní smlouvy na dobu určitou k září 2021 se nám nepodařilo vyjednat lepší nebo alespoň současné podmínky nájmu. S ohledem na zastrčenost prodejny a silnou konkurenci navýšení nájmu není možné akceptovat.

Nepříznivá ekonomická situace
Tato naše provozovna byla více než pekařství koncipována jako speciální cukrárna. Přestože díky kombinaci nemusela být v době pandemie uzavřená, tak příjmy této provozovny byly na 50 % už tak nízkých příjmů. Zároveň naše společnost neměla žádný nárok na čerpání kompenzací ze státního rozpočtu. Více jak rok jsme se snažili provoz této pobočky dotovat z ostatních, resp. hlavně z jiné činnosti společnosti, protože koncept vnímáme hodně filantropicky. Každý měsíc však naše středisko generovalo ztrátu více jak 25 000 Kč a to není v současné situaci bohužel po více jak roce možné dále udržet.

Poslední hřebíček do rakve
Naše společnost je tzv. sociálním podnikem, který se zavázal provozovat více jak 50 % míst pro zdravotně znevýhodněné nebo handicapované. Ze zdravotních důvodů nám však nyní chybí personál a mimo jednoho místa nejsme schopní otevírat další nové pozice pro zdravé (omezilo by to provoz celé firmy). Uzpůsobení místa a zaškolení pro OZP pak není tak rychlé jako v běžném případě.

V centru nekončíme
Neházíme však flintu do žita. To, že jsme usměvavý obchod v OC Rozkvět otevřeli a síť dále budujeme (aktuálně je před dokončením pražská a další moravská pobočka), vnímáme jako závazek. Během léta bychom rádi našli alternativní místo, které bychom s doplněným personálním obsazením brzy otevřeli.

Budeme moc rádi za podporu na naší druhé brněnské pobočce na adrese Táborská 148, Brno-Židenice - zastávka Buzkova tram 12. Více informací zde.

Jsme si vědomi, že Vám naše aktuální rozhodnutí způsobí komplikace a moc nás to mrzí. Budeme rádi, když nás zatím navštívíte a podpoříte na ostatních pobočkách v Brně, Olomouci nebo Ostravě. Obecně pak platí, že je i provozovna v OC Rozkvět k dispozici pro potenciálního franchisanta, který bude podnikat pod značkou Smajlík. My se teď částečně museli z operativních důvodů věnovat i ostatním částem naší společnosti v jiném segmentu podnikání. Ale na rovinu si myslíme, že by to nebylo dobré rozhodnutí. Kdyby však zájem z Vaší strany byl, tak se nám ozvěte.

Velmi Vám děkujeme za pochopení.

Vaníčkovi - majitelé konceptu Smajlík